Bilgisayara karşı 9×9 oynayabileceğiniz (boş zamanlarınızda oynamanızı şiddetle tavsiye ettiğim) igowin adlı programı indirebileceğiniz adres: http://igowin.en.softonic.com/

—–

Go takımı alıncaya kadar kendi aranızda go oynamanızı sağlayacak en pratik program için öncelikle şu adresi ziyaret ediniz:
http://www.gokgs.com/
Buradan İstemci ve SGF Düzenleyicisi İndir ve açılan sayfadan CGoban için Java Web başlat linklerini tıklayarak kurulum yapın. (cgoban.jnlp adlı dosyayı çalıştırınız)

Kurulum bitince program otomatik olarak başlayacaktır. Yeni SGF dosyası butonuna basarak tahta boyutunu ve handikap belirleyerek oyuna başlayabilirsiniz. Japon kural setini seçiniz.

—–

Ana pencerede KGS’de oyna butonuna basarak sunucuya bağlanabilir, diğer oyunları izleyebilir veya kendiniz oynayabilirsiniz. Açılan pencereden bir kullanıcı adı yazıp şifre kısmını boş bırakarak konuk butonuna tıklamanız gerekiyor. Sunucuya girdikten sonra dilerseniz “Kullanıcı” menüsü altından kayıt olabilirsiniz.

Otomatik olarak Türk Odasına giriş yapacaksınız. Oyun oynamak ve öğrenmek için odadaki arkadaşlardan yardım istemekten çekinmeyiniz.

Ayrıca dilerseniz Odalar – Oda Listesi – Kulüp – BursaGO odasına da giriş yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: